Podczas 25-lecia festiwalu Heavy Matal Wacken Open Air (W: O: A) mogliśmy zobaczyć specjalnego gościa: po raz pierwszy obchodziliśmy premię Hobby Premium. To przyczepa kempingowa o niezywłym wyglądzie

Nowa przyczepa kempingowa o niezwykłym wyglądzie

Fockbek, lipiec 2014 - "To jest zwariowane" , krzyczy podekscytowany rowerzysta, jednocześnie podnosząc się i okrążając przyczepę. Jego oczom ukazuje się zespół ludzi fotografujący ze wszystkich stron samotnie stojąca przyczepę na łące. Dokładniej: Jest to specjalna wersja przyczepy Hobby Premium, rozpoznawalna dopiero po dokładnym przyglądnięciu się.

Zewnątrz jak i wewnątrz przyczepa kempingowa nie przypomina modelu 560 CFE. Czarna matowa folia z białym napisem z charakterystycznym wzorem przekazuje natychmiast każdemu widzowi natychmiast w czym jest rzecz i do kogo ta przyczepa campingowa należy. Mianowicie do Wacken. Tam można było tą przyczepę podczas trwania imprezy od 31.07 do 02.08.2014 w fundacji Wacken oglądać. Fundacja promuje i wspiera młode zespoły metalowe przy pierwszych wydaniach płyt CD i realizacji innych projektów muzycznych. Niezbędne fundusze pochodzą z darowizn. Nawet Hobby przyczynia się do tego dobrego, ponieważ przyczepa Wacken będzie licytowana po festiwalu w serwisie eBay.

Salon przyczepy z wygodną sofą narożną został całkowicie przeprojektowany i wyposażony w ogromny telewizor z płaskim ekranem. Oczywiście telewizor jest połączony z mocnym systemu stereofonicznego, którym można nagłośnić cały plac kempingowy. Oświetlenie LED, fajna gitara elektryczna z subtelnym oświetleniem, Playstation, klimatyzacja i nalewak napojów są dodatkowym wyposażeniem przyczepy umilającym biwakowanie.

Nowa przyczepa kempingowa Premium CFE został przebudowany przez stażystów warsztatu szkoleniowego Hobby. Przez okres trzech miesięcy, początkujący mechanicy i stolarze pracowali nad tym projektem i realizowali swoje pomysły. " Razem z kolegami zastanawialiśmy się jak ta przyczepa powinna wyglądać i co powinniśmy w niej zamontować. Ten projekt był dla wszystkich wyśmienitą zabawą ", mówi Mareike Koberg (19) uczestniczka  pierwszego roku.