Założona w 1987 roku, od ponad 35 lat firma Dorema specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości przedsionków do przyczep kempingowych i kamperów.

Jako wiodący producent w branży rozrywkowej pozyskujemy różnorodne materiały o wysokiej wydajności do produkcji naszego fantastycznego portfolio produktów. Od lekkich do najtrwalszych, każdy przedsionek jest dokładnie sprawdzany przed otrzymaniem Certyfikatu Jakości Dorema. Ta pieczęć zatwierdzenia jest uznanym standardem, którego można pozazdrościć w naszej branży.

Staramy się wprowadzać najnowsze technologie i ulepszać te z przyszłości. Każde z naszych przedsionków została zaprojektowana tak, aby odpowiadała różnym potrzebom i wymaganiom.

Naszą pasją jest wzbogacanie przestrzeni i tworzenie dodatkowego wymiaru radości z biwakowania. Kolekcja przedsionków Dorema zaspokoi wszystkie gusta.

Jak dobrać właściwy przedsionek?

W tym miejscu w kilku prostych krokach, dowiesz się wszystkiego co potrzebne żeby kupić odpowiedni przedsionek do przyczepy kempingowej.

1. Rozmiar przedsionka

Przyczepy kempingowe mają różne rozmiary więc i przedsionki mające do nich pasować są różne. Aby odpowiednio dobrać przedsionek do swojej przyczepy, należy dobrać jego rozmiar do tzw. obwodu przyczepy. Czym on jest? To długość mierzona wzdłuż listwy keder (szyna, w którą wsuwamy przedsionek), znajdującej się na boku przyczepy. Co ważne mierzyć należy od podłoża do podłoża, a NIE od początku listwy do jej końca. Wszak przedsionek po rozłożeniu sięga nam do ziemi, a nie do końca listwy. Na zdjęciu obok zaprezentowany jest sposób mierzenia obwodu przyczepy (czerwona linia).

2. Głębokość przedsionka

Głębokość określana przez niektórych mylnie jego szerokością waha się od 240 do 400 cm. Standardowym rozmiarem jest 250. Niektórzy producenci jednak jako podstawowy model traktują 240 cm. Jest to ważny element przy wyborze przedsionka z dwóch powodów: dostępnego miejsca i ceny.

3. Marka przedsionka

Na rynku funkcjonuje wiele firmy produkujących przedsionki. Różnią się one jakością wykonania, technicznymi rozwiązaniami, kolorystyką, zastosowanym materiałem, trwałością, modułami czy wreszcie ceną. Przy wyborze marki przedsionka warto zastanowić się przede wszystkim nad tym jaki budżet chcemy przeznaczyć na jego zakup. Mając na uwadze, że jest to inwestycja, która ma Nam służyć przez lata.
My wybraliśmy dla Państwa kilka propozycji, z każdej półki cenowej (propozycje na dole strony).

4. Rodzaj stelaża

Podstawowy to ten złożony z rurek stalowych o średnicy ok. 25mm. Stelaże te są jednak dość ciężkie, dlatego większość producentów proponuje stelaże lżejsze, wykonane z aluminium lub włókna szklanego. Podobnie jest z grubością średnicy – możemy wybrać solidniejsze rurki np. 28mm. W przypadku głębokich przedsionków mocniejsze stelaże są obowiązkowe. Przy wyborze stelaża istotne też są mocowania. Podstawowe tzw. „motylki” łączące rurki poprzez dokręcenie śrubki, można zastąpić szybko-złączkami na zacisk, rożnie nazywanymi, w zależności od producenta.

5. Podłoga

NIE stanowi ona wyposażenia przedsionka, dlatego przy zakupie namiotu warto pomyśleć o wykładzinie, która pozwoli Nam bezproblemowo użytkować przestrzeń.

6. Wyposażenie dodatkowe

Dodatki

Elementy te nie przychodzą na myśl w pierwszej kolejności, ale w czasie użytkowania okazują się być niezbędne.

 • dodatkowy namiot sypialniany w środku,
 • tzw dobudówka np. rowery lub deskę do surfingu,
 • pasy przeciwsztormowe,
 • dodatkowy zestaw śledzi
 • przedłużenie namiotu z przodu (tzw. weranda, patio lub balkon)
 • fartuch osłaniający przestrzeń między przyczepą, a ziemią oraz koło

Akcesoria

 • organizery
 • szafki kempingowe
 • kuchnie turystyczne
 • krzesła
 • leżaki
 • dodatkowe lampy przedsionkowe
 • sprzęt pomocny przy rozstawianiu przedsionka

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz